Nauka gry na gitarze Wrocław

Zajmuję się nauczaniem gry na gitarze już od ponad 30 lat, w ramach Ogniska Muzycznego Da Capo, które zostało utworzone jako oddział znanego od ponad 30 lat Ogniska Muzycznego FRAZA. Jestem autorem wielu publikacji związanych z nauczaniem gry na instrumentach muzycznych.

Nauka gry na gitarze wg programu nauczania Ognisk Muzycznych

Nauka gry na gitarze klasycznej obejmuje 6-cio letni cykl nauczania. W ramach prowadzonych zajęć absolwent opanowuje materiał w zakresie podstawowej szkoły muzycznej. Program nauczania jest urozmaicony, obejmuje oczywiście naukę nut, podstawowych zasad muzyki, harmonii, zarówno materiał rozwijający technicznie (gamy, etiudy) jak i podstawy muzyki klasycznej (utwory polifoniczne, sonatiny) oraz utwory muzyki rozrywkowej (pop, jazz, rock).

Nauka gry na gitarze dla małych dzieci

Do niedawna gitara była uważana za instrument dla osób w wieku od 9 lat. Podręczniki gry nie były dostosowane do nauczania małych dzieci. W celu wyeliminowania tego problemu opracowałem autorski program do nauki małych dzieci, oraz opracowałem podręcznik wg którego można nauczać już w wieku od 4 lat. W tym podręczniku wszelkie informacje przekazywane są za pomocą symboli i diagramów. Jak już wspomniałem z tego podręcznika można nauczać nawet dzieci 4-letnie. Podręcznik był także "testowany" na innych grypach wiekowych, jak również wśród dorosłych kursantów. Wszyscy podkreślali jego wyjątkową przejrzystość oraz łatwość przyswajania kolejnych zagadnień. Jednak najważniejszą jego cechą jest całkowite pominięcie nużących ćwiczeń, które wg autorów dotychczasowych podręczników, miały rozwijać technikę gry. Ten sam efekt uzyskałem poprzez odpowiedni dobór piosenek. Podręcznik można zakupić w księgarni muzycznej nuty.pl

Nauka gry na gitarze dla dorosłych

W nauce gry na gitarze nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Dorośli, którzy zapragnęli zrealizować swoje marzenia, mogą nauczyć się gry na gitarze. Gitara należy do instrumentów, na których szybko osiąga się wyniki.

Nauka gry na gitarze akustycznej

Nauka gry na gitarze akustycznej obejmuje naukę gry akordowej, różnych sposobów akompaniamentu (od prostych do bardzo złożonych), naukę piosenek oraz gry zespołowej.

Naukę gry można rozpocząć w wieku od 5 do 105 lat. Warunkiem osiągnięcia sukcesu jest tzw. poczucie rytmu. Jeśli potrafisz wyklaskać usłyszany rytm możesz uczyć się gry na gitarze. Nie martw się, jeśli nie posiadasz instrumentu. Umożliwiamy wypożyczenie gitary na czas nauki.

Cennik

Miesięczna opłata za naukę - program Ogniska Muzycznego (4 lekcje x 45 min) 240.00 zł
Miesięczna opłata za naukę - program Ogniska Muzycznego (4 lekcje x 60 min) 320.00 zł
Miesięczna opłata za naukę - program Ogniska Muzycznego (8 lekcji x 30 min) 360.00 zł
Godzina korzystania z sali ćwiczeń 50.00 zł
Wypożyczenie gitary klasycznej - opłata miesięczna 30.00 zł
Strojenie gitary 20.00 zł
Wymiana strun gitary 80.00 zł
Dojazd we Wrocławiu - cena ryczałtowa 100.00 zł
Dojazd poza Wrocław - cena za km 5.00 zł

Jak się zapisać?

Nauka gry na gitarze we Wrocławiu. Mirosław Bereźnicki, tel. 693 688 973. Zajęcia prowadzone są we Wrocławiu przy ul. Łużyckiej 28a, w godzinach rannych lub popołudniowych.

Idź tam gdzie słyszysz śpiew, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.