Nauka gry na pianinie Wrocław

Nauczanie gry na instrumentach muzycznych jest jedną z moich wielkich życiowych pasji. Zajmuję się nauczaniem gry na pianinie już od ponad 30 lat, w ramach Ogniska Muzycznego Da Capo, które zostało utworzone jako oddział znanego od ponad 30 lat Ogniska Muzycznego FRAZA. Jestem autorem szeregu publikacji nutowych, dotyczących nauki gry.

Nauka gry na pianinie wg programu nauczania Ognisk Muzycznych.

Nauka gry na pianinie obejmuje 6-cio letni cykl nauczania. W ramach prowadzonych zajęć absolwent opanowuje materiał w zakresie podstawowej szkoły muzycznej. Program nauczania jest urozmaicony, obejmuje zarówno materiał rozwijający technicznie (gamy, etiudy) jak i podstawy muzyki klasycznej (utwory polifoniczne, sonatiny) oraz utwory muzyki rozrywkowej (pop, jazz, rock).

Naukę gry można rozpocząć w wieku od 5 do 105 lat. Warunkiem osiągnięcia sukcesu jest tzw. poczucie rytmu. Jeśli potrafisz wyklaskać usłyszany rytm możesz uczyć się gry na pianinie. Nie martw się, jeśli nie posiadasz instrumentu. Umożliwiamy wypożyczenie pianina na czas nauki.

Nauka gry na pianinie prowadzona jest indywidualnie. Na lekcji jest tylko jeden uczeń. W ramach opłaty odbywają się 4 zajęcia. Ilość miejsc ograniczona.

Nauka gry na pianinie - korepetycje dla uczniów Szkół Muzycznych.

Korepetycje z gry na pianinie prowadzone są dla uczniów szkół muzycznych. Zajęcia polegają na ćwiczeniu z uczniem materiału zadanego przez nauczyciela prowadzącego. Podczas zajęć uczeń wdrażany jest do samodzielnego pokonywania trudności. Zajęcia mogą obejmować tzw, blok pasywny, czyli kontrolę czasu samodzielnej pracy ucznia.

Nauka gry na pianinie dla dorosłych.

Zajęcia dla dorosłych dostosowywane są do ich poziomu zaawansowania oraz do indywidualnych preferencji. Program nauczania ustalany jest indywidualnie, może obejmować pełen zakres styli muzycznych. Naukę gry można rozpocząć od podstaw lub kontynuować rozwój już posiadanych umiejętności.

Często kandydaci mają wątpliwości, czy będą w stanie nauczyć się gry na pianinie. Otóż każdy może stwierdzić to tez trudu samodzielnie. Jeżeli potrafisz tańczyć lub rytmicznie poruszać palcem w bucie, to na pewno możesz nauczyć się gry na pianinie.

Sala ćwiczeń.

Uczniowie nie posiadający własnego instrumentu w domu, mogą korzystać z sali ćwiczeń wyposażonej w pianino. Sala jest dostępna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 20.00.

Cennik.

Miesięczna opłata za naukę - program Ogniska Muzycznego (4 lekcje x 45 min) 240.00 zł
Miesięczna opłata za naukę - program Ogniska Muzycznego (4 lekcje x 60 min) 320.00 zł
Miesięczna opłata za naukę - program Ogniska Muzycznego (8 lekcji x 30 min) 360.00 zł
Godzina korepetycji 100.00 zł
Godzina korzystania z sali ćwiczeń 50.00 zł
Wpisowe do Ogniska 120.00 zł
Wypożyczenie pianina cyfrowego - opłata miesięczna 100.00 zł
Wypożyczenie pianina klasycznego - opłata miesięczna 200.00 zł
Strojenie pianina - nie rzadziej niż co 12 miesięcy (cena dla stałych klientów) 250.00 zł
Strojenie pianina 300.00 zł
Dojazd we Wrocławiu - cena ryczałtowa 100.00 zł
Dojazd poza Wrocław - cena za km 5.00 zł

Jak się zapisać?

Nauka gry na pianinie we Wrocławiu. Mirosław Bereźnicki, tel. 693 688 973. Zajęcia prowadzone są we Wrocławiu przy ul. Łużyckiej 28a, w godzinach rannych lub popołudniowych.

Idź tam gdzie słyszysz śpiew, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.